Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Хмельницький апеляційний суд залишив без змін вирок Ізяславського районного суду, котрим 39-тирічну шепетівчанку визнали винною у злочині, передбаченому частиною першою статті 115 «Умисне вбивство» Кримінального кодексу України (ККУ). Перша інстанція їй присудила вісім із половиною років позбавлення волі. На це рішення захисник жінки подав апеляційну скаргу, у якій просив перекваліфікувати дії підзахисної з убивства на самооборону – статтю 124 «Умисне заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, вчинене у разі перевищення меж необхідної оборони або у разі перевищення заходів, необхідних для затримання злочинця» ККУ. Ув’язнення ж просили замінити на виправні роботи. Хмельницький апеляційний суд скаргу залишив без задоволення.
У травні минулого року обвинувачена й потерпілий сварилися, обоє були у стані алкогольного сп’яніння. Суд встановив – сварка переросла у штовханину. Коли вона скінчилася - жінка пішла до кухні, взяла ножа, повернулася у кімнату і нанесла смертельний удар чоловіку, котрий вже відпочивав на дивані. «Швидку» викликала не одразу - спочатку намагалася приховати сліди злочину. Так, у пральній машині поліцейські знайшли мокре простирадло у крові, а у спальні - скручений матрац із такими ж плямами.
Обвинувачена у судах намагалася представити вбивство за перевищення меж необхідної оборони, мовляв, захищалася від нападу чоловіка у нетверезому стані. Співмешканець, за словами жінки, під час сварки хотів вдарити її ножем. Той, нібито, випав у нього із рук, і вона скористалася можливістю – захищаючись, завдала смертельних ударів. Однак слова шепетівчанки не знайшли підтвердження під час судового розгляду. Так, експерти дійшли висновку, що заподіяти удар потерпілому правою рукою у тому положенні, що вказувала обвинувачена під час слідчого експерименту, малоймовірно.Суд у вироку зазначив, що обвинувачена є медичним працівником, тому усвідомлювала наслідки своїх дій, заподіюючи ножове поранення черевної порожнини іншої людини.
Тож суд дійшов висновку, що це була не самооборона, а умисне вбивство. Отже, жінка залишиться у в’язниці. На касаційне оскарження судових рішень у неї є три місяці.
Прес-служба Хмельницького апеляційного суду