Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У квітні цього року жителька Старокостянтинова звернулася до тамтешнього суду із заявою про видачу обмежувального припису на 6 місяців щодо колишнього співмешканця її доньки. Пояснила, що останні місяці потерпає від фізичного і психологічного насильства, яке щодо неї чинить цей чоловік. У березні вона звернулася в міський кризовий центр за допомогою, де її направили до Старокостянтинівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, як жертві домашнього насильства.
Жінка впевнена, що є висока вірогідність повторення насильства із ймовірними тяжкими наслідками, тому просила суд видати щодо кривдника обмежувальний припис.
Екс-співмешканець зі своїм представником у судовому засіданні просили відмовити у задоволенні заяви. Зокрема, посилаючись на те, що заявниця не довела вірогідність повторення насильства щодо неї, а заборона перебувати чоловіку за її адресою ускладнить виконання договору щодо його участі у вихованні маленької доньки, яка також там мешкає.
Врахувавши докази та встановлені обставини, Старокостянтинівський районний суд прийшов до висновку, що є обґрунтовані ризики вчинення домашнього насильства щодо заявниці. Відтак задовольнив її заяву про видачу обмежувального припису строком на 6 місяців.
Протягом цього часу чоловіку заборонено: перебувати за місцем проживання заявниці, наближатися до її помешкання на відстань до 600 м, особисто і через третіх осіб розшукувати жінку, переслідувати та в будь-який спосіб спілкуватися з нею, вести листування, телефонні переговори, спілкуватися через інші засоби зв’язку чи через третіх осіб.
Крім того, суд зобов’язав взяти кривдника на профілактичний облік.
Із рішенням суду першої інстанції чоловік не погодився – і оскаржив його до Хмельницького апеляційного суду. Колегія суддів залишила його скаргу без задоволення, а рішення Старокостянтинівського районного суду – без змін.
Прес-служба Хмельницького апеляційного суду