flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Справа про замах на вбивство поліцейського: суд ухвалив вирок

20 вересня 2019, 13:28

Ізяславський районний суд визнав винним обвинуваченого у закінченому замаху на вбивство працівника правоохоронного органу у зв’язку із виконанням цим працівником службових обов’язків (стаття 348 Кримінального кодексу України) та призначив йому покарання у виді 12 років позбавлення волі. Крім того, суд стягнув з нього на користь потерпілого понад 300 тисяч гривень моральної і матеріальної шкоди.

Вирок суду став розв’язкою подій, які відбулися 9 січня 2018 року у Полонному. Того вечора потерпілий – офіцер поліції – повертався зі служби в цивільному одязі. Біля пам’ятника Лесі Українки компанія молодих людей якраз розпивала алкоголь. Дільничний зробив зауваження, у відповідь – 32-річний полончанин, який знав поліцейського (свого часу займався з ним у спортивній секції, а згодом став фігурантом справи про крадіжку мобільного, інформацію щодо якої той перевіряв), попросив відійти з ним в сторону. Вже наодинці почав агресивно поводитися та погрожувати вбивством. Коли ж офіцер попередив, що викличе поліцію, і дістав телефон, обвинувачений вдарив його у груди саморобним ножем. Поліцейський дійшов до таксі й поїхав в лікарню.

У суді обвинувачений свою вину визнав, але частково. Пояснив, що наміру вбивати поліцейського не мав, як і претензій до нього: просто хотів поговорити про працевлаштування на службу в поліцію, а офіцер грубо відреагував.

«Потерпілий при допиті повідомив суду, що конфлікт між ними С. спровокував, а згодом і наніс удар ножем в область грудної клітки потерпілого саме через службову діяльність останнього, як працівника правоохоронного органу, будь - яких інших претензій до нього обвинувачений не висував. Такі покази потерпілого узгоджуються з іншими доказами по справі, дослідженими та наведеними судом, підстави ставити їх під сумнів у суду відсутні. При цьому суд бере до уваги, що під час судового розгляду не встановлено наявності між потерпілим та обвинуваченим конфліктів на побутовому чи іншому ґрунті, не пов’язаному із виконанням своїх службових обов’язків», – зазначає у вироку суд.

При призначенні покарання суд врахував, що інкримінований злочин є особливо важким, вчинений у стані алкогольного сп’яніння, а також позитивні характеристики обвинуваченого, те, що він не має судимостей, думку потерпілого.

«На думку суду, покарання у вигляді позбавлення волі буде справедливим, необхідним і достатнім для виправлення С. та запобігання вчиненню ним нових кримінальних правопорушень», – констатує суд.

Вирок не набрав законної сили і може бути оскаржений до апеляційного суду.

Стаття 348 Кримінального кодексу України. Посягання на життя працівника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця

Вбивство або замах на вбивство працівника правоохоронного органу чи його близьких родичів у зв'язку з виконанням цим працівником службових обов'язків, а також члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця у зв'язку з їх діяльністю щодо охорони громадського порядку -

караються позбавленням волі на строк від дев'яти до п'ятнадцяти років або довічним позбавленням волі.

Прес-служба Хмельницького апеляційного суду