flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Апеляційний суд відмовив засудженому в проханні повернути водійські права

24 вересня 2019, 11:24

Зі скаргою на ухвалу Старокостянтинівського районного суду від 19 серпня 2019 року до Хмельницького апеляційного звернувся засуджений, якому суд першої інстанції відмовив у задоволенні заяви про умовно-дострокове звільнення від відбування додаткового покарання у виді позбавлення права керування транспортними засобами на строк 3 роки.

Своє рішення суд першої інстанції мотивував тим, що саме через грубе порушення Правил дорожнього руху цим водієм сталася автоаварія, в якій загинула людина, а він був засуджений 17 квітня 2015 року до 4 років ув’язнення з позбавленням на 3 роки права керування ТЗ.

Ухвалу суду першої інстанції чоловік вважає незаконною, тому просив апеляційний суд її скасувати і постановити нову, якою задовольнити його заяву про умовно-дострокове звільнення від відбування додаткового покарання. Зокрема пояснив, що має позитивні характеристики, вчинив кримінальне правопорушення з необережності, досі виплачує завдану потерпілим шкоду і сам має проблеми зі здоров’ям, тому хоче влаштуватися на роботу водієм і йому потрібні водійські права.

На думку апеляційного суду, доводи апелянта не є беззаперечними підставами для звільнення його умовно-достроково від відбування додаткового покарання. Колегія суддів врахувала тяжкість вчиненого злочину та тяжкі наслідки, що настали в результаті порушення ним Правил дорожнього руху України, які знаходяться в прямому причинному зв`язку із виникненням події.

«Як роз`яснив пленум Верховного Суду України у п. 7 постанови № 2 від 26.04.2002 року «Про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання і заміну невідбутої частини покарання більш м`яким» особу може бути умовно-достроково звільнено (повністю або частково) від відбування і додаткового покарання. При цьому слід мати на увазі, що таким додатковим покаранням, від якого можна звільнити достроково (тобто до закінчення строку), є лише позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю», – ідеться в ухвалі апеляційного суду, якою ухвалу Старокостянтинівського районного суду залишено без змін, а апеляційну скаргу засудженого без задоволення.

За матеріалами провадження, від відбування основного покарання за вироком Старокостянтинівського суду чоловіка звільнив умовно-достроково Кагарлицький районний суд Київської області  строком на 1 рік 315 днів. У задоволенні клопотання про звільнення від додаткового покарання у виді позбавлення права керувати транспортними засобами тоді суд відмовив.

1 грудня 2017 року засудженого поставлено на облік у відділі з питань пробації для виконання вироку Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області від 17 квітня 2015 року в частині додаткового покарання у виді позбавлення права керування транспортними засобами строком на 3 роки.

Прес-служба Хмельницького апеляційного суду